BABSKÉ OKÉNKO

STRÁNKY BYLY ZALOŽENY 17.11.2007

MÍCHANÉ NÁPOJE

Druhy míchaných nápojů

Bowle
Bowle se připravují ve speciální skleněné míse s poklicí (terina). Obsahují ovoce nebo zeleninu, likér a alespoň jednu složku sycenou kysličníkem uhličitým (šumivé víno, sodovka nebo limonáda).


Cobbler
Tyto nápoje se připravují přímo do servírovací sklenky. Nejdříve jí naplníme drceným ledem, dolijeme tekutinami podle předpisu a na závěr podle fantazie ozdobíme ovocem.


Koktejly
Koktejly jsou charakteristické objemem jedné porce do 10 cl a servírovací sklenkou (koktejlka). V zásadě je můžeme dělit na tři skupiny.
Aperitivy - se konzumují před jídlem (např. Martini Dry nebo Manhattan).
Digestivy - se konzumují po jídle.
Sektové koktejly - obsahují šumivé víno a mohou se podávat kdykoliv.Collinsy
Jsou nejdelší z dlouhých nápojů s obsahem 30 cl i více. Připravují se do velkého sklenice a obsahují cukrový sirup, citronovou šťávu a lihovinu. Po promíchání se ještě přidá několik kostek ledu a doplní soda.Crusty
Crusty jsou charakteristické tzv. krustou na servírovací sklence. Krustu přípravíme tak, že rozříznutý plátek citronu vsuneme na okraj skrenky a obkroužíme jí. Vlhký okraj pak ponoříme do jemného krystalového cukru. Typické je i složení: cukrový sirup, citronová šťáva, lihovina a 1-2 střiky maraschina.Egg-noggs
Základem je vždy mléko (teplé nebo studené), vejce a lihovina. Na závěr se nápoj aromatizuje strouhaným muškátovým oříškem.


Fizzy
Fizzy se připravují vždy v šejkru a obsahují cukrový sirup, citronovou šťávu a lihovinu. Hotový nápoj v tumbleru dolijeme šumivou složkou (soda, cola, šumivé víno apod.) tak, aby podle svého názvu pěkně šumělFlipy
Připravují se velmi krátce v šejkru tak, aby nedošlo zředěním vodou. Obsahují povinně žloutek a aromatizují se muškátovým oříškem.


Grogy
Teplé míchané nápoje, které se připravují v nádobě z varného skla. Obsahují cukr, lihovinu a vodu.


Kolínka
Kolínka připomínají kohoutí ocas. Do úzké sklenky tulipánového tvaru se lijí různobarevné lihoviny tak (těžší napřed), aby se nesmísily.


Punče
Punče mohou být studené i teplé. Obsahují ovocný sirup, ovoce, víno, lihovinu a koření a připravují se ve speciální míse (terina).


Sorbety
Sorbety vznikají tak, že sektovou misku naplníme do dvou třetin ledem nebo zmrzlinou, ozdobíme ovocem a přidáme lihovinu podle předpisu.Žádné komentáře