BABSKÉ OKÉNKO

STRÁNKY BYLY ZALOŽENY 17.11.2007

COCA COLA - PEPSI COLA

4. Zajímavostí a nej ....

Coca Cola   Největší emblém Coca-Cola na světě má kulovitý tvar a nachází se v Nagoye v Japonsku. Obrovský objekt se skládá z dvojité koule, vyrobené ze 46 tun kovu, více než 940 metrů neonových zářivek a 1 870 kusů klasických žárovek. Vnější koule zobrazuje emblém Coca-Cola a konturové sklo, ve vnitřní kouli můžeme spatřit vesmír se zářivými planetami a hvězdami.

 

Coca Cola  Na střeše muzea Svět Coca-Cola v Atlantě se nachází obrovský emblém Coca-Cola vytvořený z 1 407 kusů žárovek a 581 metrů neonových zářivek. Emblém je vysoký 9 metrů a široký 8 metrů a váží 12,5 tuny. Vnější koule se točí kolem osy pod úhlem 22 stupňů - stejně jako Země.


Coca Cola   Jeden z největších Coca-Cola emblémů na světě se nachází v Aricu v Chile, na vrchu "El Hacha". Je zhotovený ze 70 000 kusů skleněných láhví o váze 7 kilogramů a jeho rozměry jsou: šířka 122 metrů, výška 40 metrů.


Coca Cola   První exteriérová, ručně malovaná reklama s emblémem Coca-Cola z roku 1894 se dodnes nachází na svém původním místě: ve městě Cartersville v Georgii.


   Coca-Cola je nejcennější značkou světa

Značka Coca-Cola zůstává nejcennější značkou na světe. Informuje o tom agentura Interband.

Coca Cola   Pepsi válcuje Colu

Stodvacáté narozeniny Coca-Coly nicméně v úplně ideální atmosféře neprobíhají, Cola totiž nezažívá své nejlepší období. Po dlouhých sto letech souboje ji nedávno převálcovala "věčně druhá" Pepsi, a to jak v tržní kapitalizaci, tak v rychlosti růstu.

Zatímco Pepsi vsadila na rozšiřování tržního záběru a nové trhy Asie a východní Evropy, Coca-Cola sice dominuje tradičním teritoriím v Severní Americe, západní Evropě a Japonsku, tyto však stagnují a neumožňují společnosti růst. Podle odborníků by mělo jít o přechodné období. Jak příznivci, tak odpůrci se totiž shodují, že Coca-Cola je věčná.


Aktuálně.cz 8.5.2006

Žádné komentáře